Nyitólap arrow Aktuális arrow Veresegyházi Híradó - KÖZ-PONT HÁZ
Veresegyházi Híradó - KÖZ-PONT HÁZ Nyomtatás E-mail
2012. március 09.

Átalakult a veresegyházi családsegítő épülete ifjúsági házzá. Az utolsó simításokat még végzik, a környezettel azonban már most ismerkedhet mindenki, akinek ideje és kedve van a berendezkedésben segíteni..

Kívülről még a megszokott képet mutatja a régi ház, de hamarosan színes graffiti által frissül majd fel és jelzi, új funkciót töltenek be a terei: ifijúsági házként éli elkövetkezendő napjait, éveit.

„Legyél Te az első barátaid között, aki megismerkedik az új Köz-Ponttal!”  - üzenné a hamarosan nyitó ifijúsági ház csapata, ha lenne idejük propagandamunkára. És hozzátennék: „Gyere, érezd a magadénak, legyél ott a Köz-Pont indulásánál, segíts a bútorok bepakolásánál, a konyha összeszerelésénél.”

A Támaszpont Alapítvány munkatársai, Rab Ágnes és Kiss Viktória az ifjúsági ház ötletének megvalósítói és az átalakító munka legfőbb motorjai.

Most még javarészt a felnőttek munkálkodnak, de a napokban lesznek inspiráló feladatok a nagyobb gyerekek számára is, segíthetnek otthonossá tenni, berendezni a szobákat. Ehhez szükség lenne használható bútorokra, televízióra, projektorra, függönyökre, lámpákra, de szívesen fogadnak könyveket, társasjátékokat is.

Az indulást követően az első városi rendezvény, melyen a  Köz-Pont részt vesz, a Föld Napja lesz. Ekkor a ifiház az egyik állomásként jelenik meg.

< Előző   Következő >

Veresegyház város hivatalos Facebook oldala

Válogatás a galéria képeiből

Az Európai Unió támogatásával megvalósuló projektjeink