Ajánlások a Bringapark használatához

• 2021.05.05.
  • Sporthirek

Felhívjuk a figyelmedet arra, hogy bringázás közben a bringapálya mindkét oldalától legalább fél méter távolságot kell tartani, ugyanis az a terület már nem minősül a pálya részének és használata életveszélyes.

Csak megfelelő fizikai- és szellemi állapotban kezdj hozzá az adott pálya leküzdéséhez.

Felkészültséged szerint mérlegeld a pálya nehézségi fokát és csak a számodra megfelelő pályát használd!

A pálya csak bukósisak viselésével használható. A kesztyű, a könyök- és térdvédő felszerelés ajánlott.

A pálya kizárólag műszakilag ellenőrzött és rendszeresen karbantartott – hibátlan - kerékpárral használható. A kerékpárok meghibásodásából eredő és/vagy azzal összefüggésben keletkező károkért az Üzemeltető nem vállal felelősséget!

A pálya használata előtt melegítsd be izmaidat!

A pályát csak megfelelő ruházatban (nem lóg, nem szakadt), összefogott hajjal, kívül viselt ékszerek (gyűrű, karkötő, nyaklánc, nagy fülbevaló, karóra, stb.) nélkül lehet használni.

A pályára alkohol vagy más tudatmódosító szer befolyása alatt álló személy nem léphet.

A zsebekből és a kerékpárokról leeső tárgyak (pl. telefon, kerékpáralkatrészek stb.) okozta károkért az Üzemeltető nem vállal felelősséget!

A látogatók (hozzátartozók, vendégek) jelenlétükkel nem  zavarhatják a pályát használókat.

A bringapálya vendégei kötelesek úgy sportolni, hogy ezzel mások sportolását ne akadályozzák, testi épségét és egészségét ne veszélyeztessék. A kérdéses helyzetekben az elöl haladónak van elsőbbsége.

A bringapálya használói elfogadják és tudomásul veszik, hogy a bringapálya használata során körültekintően, kellő gondossággal kell eljárniuk, hogy tevékenységükkel mások testi épségét, életét ne veszélyeztessék, illetve ennek kockázatát minimalizálják.

A Bringapálya használója a pályára történő rálépéssel kijelenti, hogy a pálya használatához szükséges és elégséges technikai tudással és felkészültséggel rendelkezik és kizárólag olyan mértékben használja a pályát, amely technikai tudásának, pszichikai felkészültségének megfelelő.

A Bringapálya használója hozzájárul ahhoz, hogy a pályáról készülő fotókon és videókon szerepelhet, amelyeket Üzemeltető marketingcélokra felhasználhat.

Kötelező felszerelés:

• üzembiztos, megbízhatóan működő kerékpár,
  • zárt cipő,
  • bukósisak.

Ajánlott felszerelés:

• full-face bukósisak,
  • hosszú ruházat (nadrág és felső),
  • hosszú ujjú kesztyű,
  • sportszemüveg,
  • térd és könyökvédő protektor,
  • gerincvédő protektor.

Veresegyház, 2021. május 3.

Balesetmentes bringázást és kellemes szórakozást kíván Veresegyház Város Önkormányzata.

A Bringapark Házirendje

1./ A Bringaparkot mindenki a saját felelősségére használja, ezt a pályára lépéssel elismeri.
2./
Ne használd a pályát korlátozott látási viszonyok esetén, különösen köd, esős idő vagy
hóvihar alatt.
3./ 18 év alatti személy csak felnőtt felügyeletében tartózkodhat a pályán.
4./
A pálya csak bukósisak viselésével használható. Kesztyű, könyök- és térdvédőfelszerelés
ajánlott.
5./
A pálya kizárólag műszakilag ellenőrzött és rendszeresen karbantartott, hibátlan kerékpárral
használható. A kerékpárok meghibásodásából eredő, vagy azzal összefüggésben keletkező
károkért az Üzemeltető nem vállal felelősséget!
6./
A Bringaparkba alkohol vagy más tudatmódosító szer befolyása alatt álló személy nem
léphet, azok fogyasztása a pályán szigorúan tilos!
7./ A Bringapark egész területén tilos a dohányzás!
8./
károkért az Üzemeltető nem vállal felelősséget!
9./
Tilos köveket vagy bármely más tárgyat a pályára dobálni, illetve szemetelni és szennyezni a
környezetet.
10./
A Bringapark használói elfogadják és tudomásul veszik, hogy a pályát körültekintően, kellő
gondossággal, mások testi épségének veszélyeztetése nélkül szabad használni.
11./ Tilos a pálya nyomvonalán megállni!
12./
A pálya kizárólag biciklizésre használható, azon más tevékenység gyakorlása, vagy gépjármű
használata tilos! A pályán gyalogolni, szánkózni, arra háziállatot vinni, fokozottan
balesetveszélyes és szigorúan tilos!
13./
A természeti tényezőkből, időjárási körülményekből fakadó szolgáltatásminőségben
bekövetkező változásokért az Üzemeltető felelősséget nem vállal.
(Például: erdei állatok felbukkanása, faágak, kövek, falevelek vagy egyéb objektív akadályok
a pályán, vízfolyás, pocsolya, jegesedés, buckásodás, hófúvás, stb.)
14./
A Bringapark területén hangoskodás, kiabálás, másokat zavaró magatartás nem
megengedett.
15./
A park területén őrizetlenül hagyott felszerelésekért, vagy ellopott tárgyakért az Üzemeltető
nem vállal felelősséget.
16./ Baleset esetén a Bringapark vendégei kötelesek segítséget nyújtani, illetve hívni.

A Bringapark használója a Házirend elolvasásával megértette és elismeri, hogy a bringapályán való közlekedés veszélyes sportág, amely tevékenység súlyos - akár halálos -sérülések kockázatát is hordozza és a pálya használatát ezek tudatában
és ismeretében kezdi meg. A Házirend megszegése a Bringaparkból való kitiltással jár.

Veresegyház, 2021. május 3.

Balesetmentes sportolást kíván a Bringapálya üzemeltetője:

Veresegyház Város Önkormányzata

2112 Veresegyház, Fő út 35. telefon: 28/588-600