ÉRTESÍTÉS SZÚNYOGGYÉRÍTÉSRŐL

• 2022.06.13.
  • Hírarchívum

Tisztelt veresegyházi Lakosok!

Veresegyház egész belterületére földi kijuttatású meleg-ködös kémiai szúnyoggyérítést tervezünk.

Időpontja: 2022. június 20. és 21. napja, napnyugta utáni órától hajnalig.
Rossz idő esetén 2022. június 22-23 napján, ugyanebben az időben.
Szúnyogirtó szer: Deltasect Plus 1,2 ULV

A készítmény a kijuttatott enyhe mennyiségben (0,6 liter/hektár) az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes. A hatóanyag néhány óra alatt lebomlik.

Kérjük a lakókat, hogy az elővigyázatosság érdekében a kezelés ideje alatt tegyék meg az alábbi intézkedéseket:

• A szabadban tárolt gyermekjátékokat, élelmiszereket, evőeszközöket, a szabadban szárított ruhákat, a kezelés napján javasolt összegyűjteni vagy letakarni.
  • A kezelés idejére és az azt követő egy órában javasolt az ablakokat, ajtókat zárva tartani és a külső levegőt bejuttató mesterséges szellőző berendezéseket kikapcsolni.
  • A kezelt területen termő zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztás vagy feldolgozás előtt ajánlott megmosni.
  • A kezelést végző gépkocsi közvetlen közelében tartózkodni nem szabad.

A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák, ezért a szúnyogirtó kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vizeket!

Együttműködésüket előre is köszöni Veresegyház Város Önkormányzata!