ÉRTESÍTÉS SZÚNYOGLÁRVA IRTÁSRÓL

• 2021.05.27.
  • Hírarchívum

Tisztelt Veresegyházi Lakosok!

Veresegyházon földi kijuttatású biológiai szúnyoglárva irtást tervezünk.

Időpontja: 2021. május 28., péntek és május 31., hétfő,
az időjárás függvényében.
Helyszínek: Ivacsi-tó, Pamut-tó, Malom-tó partvonala
Szúnyoglárva-irtószer: Vectobac

A csípőszúnyog-irtásra alkalmazható egyik módszer a biológiai szúnyogirtás, mely során egy baktérium által termelt hatóanyagot juttatnak azokba a víztestekbe, ahol a szúnyoglárvák fejlődnek. Ez a módszer alkalmazható légi és földi kijuttatással egyaránt.

A szúnyog tenyészőhelyek kezelésére szolgáló készítmény hatóanyagként baktériumot (Bacillus thuringiensis subsp. israeliensis) és lárvafejlődés-gátló vegyületet tartalmaz.

A szúnyogirtó kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vizeket! A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák.

Szükség esetén idén nyárra is tervezünk - a már kikelt szúnyogok (imágók) ellen - engedélyezett földi meleg-ködös kémiai szúnyoggyérítést, melynek időpontjáról külön értesítjük a Tisztelt Lakosságot.

Köszöni együttműködésüket és türelmüket
Veresegyház Város Önkormányzata