TÁJÉKOZTATÁS A KÁRT OKOZÓ VADAKRÓL

• 2021.04.19.

Felhívás és Tájékoztatás az Ingatlantulajdonosok részére!

Veresegyház belterületén a kárt okozó vadak (pl. vaddisznó, borz, róka) speciális elejtéséhez, számuk apasztásához az önkormányzat - a Gödöllői Rendőrkapitányság engedélye alapján – szakembert bízott meg.

Az újonnan kiadott engedély 2021. április 1-től, 2021. július 1-ig szól és Veresegyház teljes belterületére vonatkozik.

A megbízott személyek tevékenységüket délután 14.00 óra és reggel 06.00 óra közötti időszakban látják el.

A belterületen kárt okozó vadak elejtése lőfegyverrel, a vonatkozó szigorú biztonsági szabályok betartása mellett történik.

Amennyiben Ön is észlel kárt okozó vadat a környezetében, azt kérjük bejelenteni, a pontos cím megjelöléssel a 06-20-922-6699-es telefonszámon Molnár Balázs megbízott vadásznál vagy a Hivatal 06-28-588-631-as telefonszámán Hermann Violetta környezetvédelmi szakreferensnél.

A valódi megoldást azonban közösen, Önökkel együtt találhatjuk meg, ezért a segítségüket kérjük! Az erdő közelében élők megfelelő kerítések építésével, az elhanyagolt telkeken a bozótosok felszámolásával, a területek lekaszálásával, rendbetételével. Fontos, hogy a vadat ideiglenes vagy állandó etetési tevékenységgel senki ne szoktassa belterületre!

Közreműködésüket előre is köszönjük!