Tájékoztatás „házszámrendeletről”

• 2023.12.04.

Tisztelt Lakosság!

Veresegyház Város Önkormányzatának Képviselő-testülete módosította a közterületek elnevezése, elnevezésük megváltoztatására irányuló kezdeményezés, a házszám és cím megállapítás és változtatás, valamint az ingatlanok házszámmal történő megjelölésének szabályairól szóló 17/2013.(V.23.) önkormányzati rendeletet.
A módosítást részben a felsőbbrendű jogszabályokkal történő harmonizáció, részben a mindennapi ügyintézés javítása indokolta.
Különösen fontos az utcanév táblák és a házszám táblák kihelyezésére vonatkozó rendelkezések ismerete.
Fontos, hogy a házakon vagy a kerítéseken elhelyezett házszám tábla megfelelő méretű és az utcáról jól látható legyen. Amennyiben az ingatlan elé növényzet telepítése történik, az ne takarja az utcanév táblát vagy a házszám táblát.
A sérült, megrongált utcanév táblát szíveskedjenek bejelenteni a Veresegyházi Polgármesteri Hivatalba.
A jogszabályi előírásokon túlmenően, a mindennapi életben előforduló helyzetek miatt is nagyon fontos, hogy az utcanév tábla és a házszám tábla mindenhol jól látható legyen. Sok esetben életfontosságú lehet a rendőrség, tűzoltóság vagy a mentőszolgálat számára az ingatlan gyors és könnyű beazonosítása.
Együttműködésüket köszönjük!

Veresegyházi Polgármesteri Hivatal