ÉRTESÍTÉS A VOLÁNBUSZ ÚJ VONALHÁLÓZATÁRÓL ÉS MENETRENDJÉRŐL

• 2018.11.09.
  • Hírarchívum

Tájékoztatjuk, hogy a rendelkezésre álló erőforrások hatékonyabb felhasználása érdekében társaságunk 2018. december 9-étől, a Veresegyházat és térségét kiszolgáló autóbuszvonalakon új vonalhálózat és menetrend bevezetését tervezi az alábbiak szerint.
• A 390 Veresegyház, Misszió - Revetek - Misszió vonal megszüntetésével a Revetek városrészt a módosított útvonalon, a Revetek városrészt is érintve közlekedő 394 Csornád - Veresegyház - Őrbottyán - Galgamácsa - Püspökhatvan és 452 Gödöllő - Veresegyház - Őrbottyán vonalak szolgálnák ki.
• A 391 Veresegyház, Misszió - Hegyek - Misszió vonal a délutáni időszakban Ivacs városrészt is kiszolgálná.
• A 392 Veresegyház, Ivacsok - Ligetek - Csonkás - Ivacsok vonal járatai csak munkanapokon a reggeli csúcsidőszakban közlekednének.
• A 393 Veresegyház, Misszió - Erdőkertes - Veresegyház, Misszió vonal járatainak közlekedése a délelőtti időszakra korlátozódna. A nap többi részében a Veresegyház - Erdőkertes közötti kapcsolatot a módosított útvonalon közlekedő 451 Gödöllő - Veresegyház - Erdőkertes - Veresegyház - Gödöllő viszonylat biztosítaná.
• A 394 Csornád - Veresegyház - Őrbottyán - Galgamácsa - Püspökhatvan autóbuszvonalon módosított menetrend lépne életbe.
• Csúcsidőszakon kívül, valamint szabadnapokon 395-ös jelzéssel új, a teljes települést feltáró viszonylatot indítanánk.
• A munkaszüneti napok rendkívül alacsony utasforgalmára való tekintettel a hétvégi járatok közlekedését szabadnapokra korlátoznánk.
Az új menetrend bevezetésével egyidejűleg a 391, 392, 393, 394, 395 viszonylatokon típuscserét tervezünk végrehajtani. A midibuszok helyett normál, szóló autóbuszok közlekednének.

A Veresegyház térségi vonalhálózaton felül az alábbi vonalakon is módosított menetrend bevezetését tervezzük.
• 396-399 Budapest - Szada - Veresegyház - Őrbottyán
• 450, 452, 454 Gödöllő - Veresegyház - Őrbottyán - Váckisújfalu
• 451 Gödöllő - Veresegyház - Erdőkertes - Veresegyház - Gödöllő
• 453 Gödöllő - Veresegyház - Erdőkertes - Galgamácsa