ÉRTESÍTÉS SZÚNYOGGYÉRÍTÉSRŐL

• 2020.07.21.
  • Hírarchívum

Tisztelt Veresegyházi Lakosok!

Veresegyházon földi kijuttatású biológiai szúnyoglárva irtást tervezünk.

Időpont: 2020. július 27-28-29.
Helyszínek: Veresegyház, Malom-tó, Ivacsi-tó, Pamut-tó partvonala
Szúnyoglárva-irtószer: Vectobac

Kérjük a tavak környékén lakók megértését, türelmét és együttműködését!

A csípőszúnyog-irtásra alkalmazható egyik módszer a biológiai szúnyogirtás, mely során egy baktérium által termelt hatóanyagot juttatnak azokba a víztestekbe, ahol a szúnyoglárvák fejlődnek. Ez a módszer alkalmazható légi és földi kijuttatással egyaránt.

A szúnyog tenyészőhelyek kezelésére szolgáló készítmény hatóanyagként baktériumot (Bacillus thuringiensis subsp. israeliensis) és lárvafejlődés-gátló vegyületet tartalmaz.

A szúnyogirtó kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vizeket! A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák.

Kérjük a fentiek tudomásul vételét!