TÁJÉKOZTATÁS AZ INGATLANTULAJDONOSOK RÉSZÉRE

• 2024.01.11.
  • Hírarchívum

Tájékoztatás az ingatlantulajdonosok részére!

Veresegyház belterületén a kárt okozó vadak (pl. vaddisznó, borz, róka) speciális elejtését, számuk apasztását az Önkormányzat - a Gödöllői Rendőrkapitányság engedélye alapján – szakember segítségével látja el. A megbízott személy keresi fel a vadak által bejárt területeket.

Az engedély 2023. december 1-től, 2024. február 29-ig szól és Veresegyház belterületén lévő zöld területek mellett található utcákra vonatkozik.

A belterületen kárt okozó vadak elejtése lőfegyverrel, a vonatkozó szigorú biztonsági szabályok betartása mellett történik.

Amennyiben Ön is észlel kárt okozó vadat a környezetében, azt kérjük bejelenteni, a pontos cím megjelölésével a 06-20-922-6699-es telefonszámon Molnár Balázs megbízott vadásznál vagy a 06-28-588-631-as telefonszámán Hermann Violetta környezetvédelmi szakreferensnél.

A valódi megoldást azonban közösen, Önökkel együtt találhatjuk meg, ezért kérjük:
- az erdő közelében élőket megfelelő kerítés építésére,
- az elhanyagolt telkeken a bozótosok felszámolását,
- a területek lekaszálását, rendbetételét.

Fontos, hogy a vadat ideiglenes vagy állandó etetéssel senki ne szoktassa belterületre!

Közreműködésüket előre is köszönjük!