Változás az avar és kerti hulladék égetésének szabályaiban 2018. szeptember 2-től

• 2018.10.24.
  • Hírarchívum

Veresegyház Város képviselő-testülete a 24/2018.(IX.1.) rendeletével módosította az ingatlanok és közterületek tisztántartásának szabályait, amely tartalmazza az avar és kerti hulladékok égetésére vonatkozó előírásokat is.

Avart és kerti hulladékot égetni szabadtéren kizárólag

• pénteken 13 órától 18 óráig,
  • szombaton 8 órától 16 óráig lehet.
  • Az avar és kerti hulladék égetése egyéb időpontokban tilos.

A fent megjelölt időpontokban sem végezhető égetés:

• munkaszüneti és ünnepnapokon,
  • egészségügyi-, szociális-, gyermek-, ifjúsági- nevelési- és oktatási intézmények, nyitott sportlétesítmények, szabadidőközpontok és egyházi intézmények 100 méteres körzetében azok működésének időtartama alatt.

Avart és kerti hulladékot csak állandó felügyelet mellett, a lakókörnyezet zavarása nélkül, a tűzvédelmi előírások betartásával lehet égetni úgy, hogy az emberi egészséget és a környezetet ne károsítsa.

Az égetendő kerti hulladék nem tartalmazhat más kommunális, illetve ipari eredetű hulladékot.

Figyeljünk környezetünkre, tartsuk tiszteletben egymás nyugalmát!

Köszönjük!