Támaszpont MOPKA

Missziónk

A Támaszpont Mentálhigiénés Oktatási és Prevenciós Közhasznú Alapítvány fő célja, hogy segítse a fiatalokat az egészséges felnőtté válás folyamatában.

Ehhez kapcsolódó fő tevékenységeink:

• Prevenciós tevékenység
  • Alapvető emberi értékek közvetítése/átadása
  • Alacsony küszöbű közösségi tér fenntartása
  • Nemzetközi mobilitás támogatása
  • Érdekképviselet

Víziónk

• Fontos számunkra, hogy fiataljaink megőrizzék fizikai és mentális egészségüket (Prevenciós tevékenység)
  • Számunkra fontos alapvető emberi értékek: tolerancia, szolidaritás, empátia, el és befogadás, esélyegyenlőség, partnerség, nyitottság, sokszínűség, aktív társadalmi részvétel, önismeret, önreflexió, asszertivitás, vitakultúra, konstruktivitás
  • Biztonságos és minőségi szabadidő eltöltési formák biztosítása, a fiatalokat érintő témákkal kapcsolatos információ szolgáltatás, szakmai munkatársaink folyamatos elérhetőségének biztosítása.
  • Fontosnak tartjuk a tágabb világ/környezet megismerésének, a multikulturális tanulás és különböző nézőpontok, szokások megismerésének, az önállóság és önismeret kialakításának támogatását.
  • Munkánk fontos része fiatalok igényeinek felmérése, azokra való reflektálás, és azok közvetítése a döntéshozók felé.

Hogyan csináljuk?

• Non-formálismódszerekkel, JÁTÉK, mint hasznos tevékenység

Hol csináljuk?

• Elsősorban helyben, de országosan is.

Kikkel csináljuk?

• 10-30 közötti fiatalokkal, kiemelten a 10-12, 12-14, és a 14-16 éves korosztállyal

Az alapítvány adószáma:

18278732-1-13

KÖSZÖNJÜK, HOGY ADÓJA 1 SZÁZALÉKÁVAL TÁMOGATJA ALAPÍTVÁNYUNKAT!

Székhely: 2112 Veresegyház, Kútfő utca 38.

Ifjúsági Ház címe: 2112 Veresegyház, Fő út 68.

Weboldal: www.tamaszpont.net

E-mail cím: mopka@tamaszpont.net